Tournament partners in 2024

Porsche Brno

4_20230316_073746.png
Visit website

Porsche Brno is part of the Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. - a subsidiary of the Austrian company Porsche Inter Auto based in Salzburg, which ranks among the most successful and important business entities in the field of car sales and service in Europe. 

Group Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. is the largest seller of Volkswagen, Audi, SEAT and Škoda cars in the Czech Republic. It has the largest stock of new cars and spare parts. Annually, our network sells 22 000 units of new and used cars and provides it clients with over 500 000 service hours.

Porsche Brno je součástí skupiny Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. - dceřiné společnosti rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Skupina Porsche Inter Auto CZ spol. s.r.o. je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT a Škoda v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně naše síť prodá 22 000 kusů nových a ojetých automobilů a poskytne svým klientům přes 500 000 servisních hodin.