Arena and Accommodation

Here you can find information about the stadium, where the matches will be played and also the accommodation.

Zde najdete informace o místě, kde se turnaj odehraje a informace o ubytování.

STAREZ ARÉNA VODOVA (malá hala)
Vodova 108, 61200 Brno
1

One of the most famous arenas in Brno, where many great floorball stories have been already written. That´s the stadium, where the first year of the GUFI CUP will take place. Jedna z nejznámějších hal v Brně, kde se odehrála spousta skvělých a velkých florbalových událostí. To je místo, kde se koná první ročník GUFI CUPu!

A-Sport Hotel Brno***
Vodova 108, 61200 Brno
2

Just few steps. You just need to take a few steps and you will reach the STAREZ ARENA directly from the hotel. It´s the perfect solution for your accommodation! The package also includes full board. That means breakfast, lunch and dinner. You need a lot of energy during the day and the A-Sport Hotel Brno will help you with that! Teams will be accommodated in comfortable single, double and triple rooms. Pouze pár kroků. Stačí vám pouze pár kroků k tomu, abyste se z hotelového pokoje dostali na STAREZ ARÉNU. Hotel se totiž nachází přímo v areálu a je tak perfektním místem pro vaše ubytování! Součástí balíčku je plná penze. To znamená snídaně, oběd a večeře. Během dne budete potřebovat spoustu energie a A-Sport Hotel Brno vám s tím pomůže! Týmy budou ubytovány v krásných jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.

Hotel Vista Brno****
Hudcova 72, 62100 Brno
3

Hotel Vista Brno is situated near to STAREZ ARÉNA. You can get there either on foot (approx. 20 minutes) or by local transport. Just gen on the tram, go two stops and you´re at your destination! (from Semilasso to Hudcova). Vista Hotel has 4 start and is a guarantee of a high quality services! At this location, you are only provided with accommodation including breakfast. But don´t worry! We will be happy to arrange lunch and dinner at A-Sport hotel. Hotel Vista Brno se nachází poměrně blízko od STAREZ ARÉNY. Z haly vám to pěšky potrvá přibližně 20 minut, nebo můžete využít místní hromadnou dopravu. Pojedete dvě zastávky a jste v cíli! (ze zastávky Semilasso na Hudcovu). Vista Hotel má 4 hvězdy, což je záruka vysoké kvality! Na tomto místě máte zajištěno ubytování se snídaní. Ale nebojte se, oběd i večeři vám rádi zařídíme v A-Sport hotelu.